menu
Strona główna
Redakcja strony
Dokumenty
Historia
Galeria
Sekratariat
Dyrekcja
Uroczystości szkolne
Organizacja pracy

rodzice
Rada rodzicĂłw
Terminarz zebrań
Tygodniowy plan zajęć

uczniowie
SamorzÄ…d szkolny
Gazetka szkolna
Gazetka multimedialna
Wykaz podręczników na rok szkolny 2008/2009
Prymusi
Absolwenci
Prace uczniĂłw
Wyniki egzaminu

nauczyciele
Nauczyciele
Pedagog
Psycholog
Reedukator
Publikacje nauczycieli

kontakt

Publiczne Gimnazjum w Uwielinach
ul. Szkolna 2
05-540 Zalesie GĂłrne

tel/fax
(022) 727 60 97

mail:
pg_uwieliny@mgk.pl


Mikołajki

Mikołajki

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Uwielinach

 

         5 grudnia 2009 roku uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I - IV Szkoły Podstawowej w Uwielinach mieli przyjemność brać udział w zabawie mikołajkowej zorganizowanej z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Prażmów, dyrekcji
i nauczycieli Szkoły Podstawowej. Atrakcją otwierającą imprezę było przybycie Świętego Mikołaja, który w towarzystwie bajkowej Królowej Śniegu (w tej roli nauczycielka nauczania zintegrowanego pani Agnieszka Cichecka) oraz pięknych Śnieżynek (uczennice Publicznego Gimnazjum w Uwielinach), na spotkanie przybył bryczką zaprzężoną w konie. Dzieci miały również okazję obejrzeć pokaz tresury psów policyjnych, występy solistów i par tanecznych zrzeszonych w klubie Pistacja oraz Grawitacja, a także zobaczyć pokazy sztuk walki: kick boxingu klubu sportowego Nadstal i karate klubu Pistacja. Starsze dzieci aktywnie brały udział w zajęciach tanecznych, a najmłodsi mogli wykazać się swoimi umiejętnościami plastyczno – technicznymi w różnych konkursach. Powstały więc piękne portrety świętych Mikołajów i długi łańcuch na choinkę. Małe dzieła sztuki powstawały też na roześmianych twarzach niektórych uczestników tej zabawy. Sala gimnastyczna szkoły była więc pełna zadowolonych z mikołajkowych niespodzianek twarzyczek dzieci.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Uwielinach pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i organizatorom mikołajkowej zabawy: Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Prażmów za Świętego Mikołaja i oprawę muzyczną imprezy, Komendantowi Centrum Szkolenia Policji w Legionowie panu Arkadiuszowi Brzozowskiemu oraz policjantom          z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach za pokaz tresury psów policyjnych, panu Stefanowi Mikusowi za przywiezienie bryczką Mikołaja. Dziękujemy klubowi sportowemu Pistacja w Piskórce, zespołowi tanecznemu Grawitacja, działającemu przy Ośrodku Kultury w Piasecznie oraz klubowi sportowemu Nadstal.
Swą wdzięczność pragniemy też wyrazić nauczycielom, rodzicom i gimnazjalistom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, zwłaszcza pani Izabeli Ratajczyk, pani Agnieszce Cicheckiej oraz uczniom Publicznego Gimnazjum w Uwielinach.

Za słodycze dla dzieci podziękowania należą się dla:

- sklepu ogólnospożywczego i przemysłowego Sabina Galas z Kędzierówki,

-sklepu spożywczo-przemysłowego „Maksio” z Jaroszowem Woli,

-PHU „ Łasuch” z Wągrodna,

-sklepu wielobranżowego „Bax” z Woli Wągrodzkiej,

-sklepu spożywczo-przemysłowego „Iza” z Jaroszowej Woli,

-sklepu ogólnospożywczego Zbigniew Kuc z Piskórki,

-innym okolicznym sklepom, które odpowiedziały na naszą akcję.